Moralność

One myślą, że są fajne. Oni, że są „konkretni”, że są „typami”. Nic bardziej błędnego. Przyjdzie czas kiedy zaczną żałować swoich decyzji. Ten czas, o którym tu mówię to czas prawdziwej miłości… W swoim życiu poznałem wiele osób, dla których kwintesencją istnienia była wieczna zabawa. Ktoś powie, że jestem sztywniakiem, że „starzeję się”. Mogę tutaj stanowczo powiedzieć „nie, to nie tak jak myślisz”. Od zawsze pewne aspekty młodzieżowego stylu bycia budziły we mnie niechęć i odrzucenie. To nic innego, jak swoiste uwarunkowanie postawy przyjęcia pozycji outsidera. Tylko dzięki wewnętrznej charyzmie i niezłomnej wierze w pewne zasady uniknąłem naznaczenia i pogardy. Tak, mogę stwierdzić, że byłem silnym człowiekiem. To nie pycha i nie jest to również próba wywyższania się. To fakty.

Dzieje się coś złego w naszym społeczeństwie jeśli dziewczyny w wieku gimnazjalnym (bądź też młodsze) poszukują facetów do łóżka, przygody. Wystarczy zajrzeć na jakikolwiek z portali społecznościowych lub też odwiedzić poszczególne internetowe czaty by znaleźć tak zwane „młode, napalone”. Może to kogoś śmieszyć, ale w tym wypadku śmiech świadczy tylko i wyłącznie o głupocie, niedojrzałości oraz braku odpowiedzialności. Na domiar złego mówię tu tylko o pewnych zjawiskach występujących w danym, konkretnym kontekście, a mianowicie w kontekście wirtualnej sieci. A co z resztą otaczającej nas rzeczywistości? Strach pomyśleć? Czy może „beka”?

Łatwo nazwać kogoś „dziwką”, „kurwą”, „szmatą”, zwłaszcza jeśli jest się na tyle płytkim i słabym by nie spróbować zmienić tego co tak szybko i podobno bezbłędnie potrafimy ocenić… Realnie patrząc, prawie wszyscy Ci, którzy używają takich czy innych epitetów by wyrazić swoją niechęć do kontrowersyjnych postaw płci żeńskiej uważają, że „tak powinno być”. Nie zdają sobie sprawy, lub nie chcą sobie uświadomić, iż często takie nieobiektywne wygłaszanie sądów to wynik nieuzasadnionych pretensji, braku szacunku do drugiej osoby oraz, co najśmieszniejsze, plotki… „Ona była z tym i z tym i z tamtym jeszcze… To kurwa, mówię Ci chłopie” – a teraz spójrz w lustro i zastanów się: czy to nie były czasem Twoje słowa?

Nie mi oceniać jak ta, czy inna dziewczyna się „prowadzi”, ale ode mnie czy od Ciebie zależy czy ona nadal będzie tak żyć. Nie wiesz co spowodowało, że zachowuje się w ten sposób, ale nie dowiesz się, jeśli zamiast dialogu będziesz bezmyślnie wytykał ją palcem i obrzucał epitetami. Kim jesteś żeby tak robić? Pewnie myślisz, że jesteś mężczyzną i masz jakiś tam kulturowo utrwalony przywilej? Nie jesteś mężczyzną, jesteś chłopczykiem z kompleksami, który regularnie traci połączenie z serwerem ściągając gigabajty porno z netu… I mógłbym tak Ci wytykać tysiące Twoich wad, ale nie chcę i nie ma to sensu. Ty sam wiesz o czym mówię bo robi Ci się gorąco czytając ten tekst. Robi Ci się gorąco i zaczynasz nienawidzić mnie za tą prawdę o Tobie i przez to że mam rację. Wiem, że już masz w głowie poukładany atak na mnie: „co za lamus!”, „co za ciota!”. Wiem, znam ten „niezbędnik” ludzi będących ludźmi tylko z definicji i fizjologii. Niestety brakuje Ci pierwiastka człowieczeństwa, pędu do zdobycia wiedzy, ambicji i wyrażenia, choćby ułamka, chęci próby podjęcia zrozumienia. Ja jednak wierzę w to, że mimo wszystko podejmiesz walkę z samym sobą i chociaż spróbujesz zmienić swoje dotychczasowe, instynktowne podejście. To będzie pierwszy krok – negacja postawy i krytycyzm własnej osoby. Nie jesteś „spoko” i nigdy nie byłeś…

Ratujmy co się da… Jesteśmy w XXI wieku – ile razy te zdanie widniało w różnych artykułach? Nie potrafię policzyć. A jednak muszę to powtórzyć także i tutaj, także w tej chwili. Nasza cywilizacja jest niczym, jest powierzchowna i zakłamana. Nie szanujemy siebie nawzajem i już nawet nie bądźmy hipokrytami twierdząc, że w alkoholu, seksie i narkotykach szukamy „zapomnienia”! To bzdura i bezczelna obłuda idealistów i naukowców próbujących wytłumaczyć „jak i dlaczego tak, a nie inaczej, mają się rzeczy”. Nas po prostu to wszystko nie obchodzi! Mamy tak naprawdę wszystko w głębokim poważaniu i tak jak świnie pragniemy dorwać się do chlewa, nażreć się, nasycić i zaspokoić swoje potrzeby fizjologiczne. Kto się zastanawia, tak naprawdę, dokąd zmierza świat, jeśli dziecko zbiera na wódkę i na następnej imprezie będzie pokazywać swoje ciało bandzie ignorantów? Czy Ciebie to obchodzi? Czy „beka”? Kim jesteś? Zdegenerowanym  gówniarzem, który po prostu chce być „zły”, chce być „bad boy” bo to modne, czy może kimś, kogo to, co się dzieje, naprawdę boli i czuje to co ja czułem zawsze? Tak, mam odruch wymiotny słuchając bzdur, obojętnie czy ludzi ode mnie młodszych, w moim wieku, czy starszych… Obojętnie, bo wszyscy jesteśmy winni! Wszyscy jesteśmy pedofilami, gwałcicielami, wszyscy molestujemy i wszyscy jesteśmy zerami. Wszyscy bo POZWALAMY NA TO! Przecież masz sumienie, co ono Ci podpowiada? Nie mówię tu o wierze w Boga czy ideały, mówię tu o Twoim instynkcie. Jeśli nawet o tym nie myślisz, to przecież chyba… czujesz?! Wiesz, że coś jest nie tak na tym świecie, zmień to!

Chyba, że jesteś tchórzem i boisz się niezrozumienia ze strony fanatyków teorii darwina… Silniejszy przetrwa? Przetrwamy wszyscy jeśli naszą siłą stanie się WIEDZA i EMPATIA, bo wszyscy wtedy staniem się SILNIEJSZYMI! Pamiętaj – jesteśmy sobie równi, chociaż jesteśmy różni.

Ale tak jak mówiłem – chyba, że jesteś tchórzem… Idź się zamknij wtedy w swej norze „przeciętniaku” i wytykaj paluszkiem innym ludziom… swoje błędy…

[2011]

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Moralność”

  1. Jeszcze nigdy nie zdarzylo mi sie uslyszec „o patrz, ten/ta co tam idzie jest madry/a”. Za to czesto slychac „o, idzie ta glupia dziwka”. Czy to znaczy, ze nie ma juz zadnych madrych ludzi? Nie. To znaczy, ze takie wartosci jak madrosc czy inteligencja dzisiaj odgrywaja w najlepszym wypadku drugorzedne znaczenie…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: