Socjologia Kajtka

Kajtek czy Cesarz? Oto jest pytanie.

Kajtek jest psem społecznym. Lubi przebywać wśród ludzi oraz osobników własnej rasy. Swe, szeroko pojęte zainteresowanie światem przejawia wąchaniem – głównie okolic genitaliów. Jeśli Kajtek wącha Ci jajka oznacza to, iż jest Tobą mega zainteresowany. Dodatkowo należy podkreślić fakt, iż jest on postacią na wskroś kontrowersyjną. Lubi zabawy z nogą, ręką bądź inną częścią ludzkiego ciała. Poprzez zabawy mam tu na myśli wszelaką brutalną oraz bezkompromisową kopulację. Ewentualny, przypadkowy partner nie musi wykazywać żadnego zainteresowania, mimo to Kajtek robi swoje. Jednakże nie chciałbym w dzisiejszym wywodzie skupiać się tylko i wyłącznie na aspekcie seksualnych pożądań tej osiedlowej bestii, „Cesarza” – jak go zowią okoliczne suki. Bardziej interesuje mnie jego psychologiczno – socjologiczna „wersja” bytu. Czym to bije? Czemu w oknach jest szyba? Gdzie moje żarcie? To są codzienne rozterki Kajtka. Myślę, iż aby niczego nie pominąć, należałoby przede wszystkim dokonać podziału tej persony na „dwa” oblicza: zwałowe i ochujeniowe. Przyjrzyjmy się zatem z bliska tym kategoriom.

1) Osobowość Zwałowa

Są dni, kiedy Kajtek ma doła. Po badaniach przeprowadzonych wspólnie z Dr Schulz`em z ZSRR, stwierdziliśmy jednogłośnie, iż dół u obiektu góruje przez większą część jego życia. Mało tego owa psychiczna depresja nasila się w momencie gdy całe stado, w którym przebywa, jest w komplecie (dwie samice ludzkie i dwóch ludzkich samców). Kajtek przyjmuję wtedy pozę outsidera zajmując pozycję na parapecie i patrząc w siną dal (niedaleko znajduje się fabryka papieru oraz hurtownia jakiegoś badziewia). Czy tęskni on za proletariatem oraz fabryczną rzeczywistością rodem z „Ziemii Obiecanej” Reymonta? Czy być może Cesarz, po prostu, wyczuwa zbliżającą się apokalipsę rodzaju ludzkiego, a w obrazach, które znajdują się w zasięgu jego wzroku upatruje postapokaliptyczną przyszłość? Są to hipotezy, nad którymi należałoby się niechybnie zastanowić. Być może w mózgu tego bękarta dalmatyńczyka i kundelki roją się wizje, które mogą dać odpowiedź na nasze największe bolączki, wskazać nam drogę? Co fascynujące: Kajtek praktycznie nie śpi. Jest wiecznie czujny, jakby musiał, jakby wiedział, iż to jest właśnie jego przeznaczenie. Jego wyniszczony stresem i depresją organizm momentami nie chce przyjmować ulubionych chrupków, co przejawia się w jego mętnym wzroku oraz w zniechęceniu do podejścia po swoje pychotki. Poprzez podniesienie głosu można wygenerować u obiektu mocz.

Ulubione miejsca Kajtka w momentach zwałowych: parapet, środkowe kafelki w przedpokoju, fotel.

2) Osobowość Ochujeniowa

Ten aspekt psychiczny Kajtka jest bardziej okiełznany, lepiej przebadany. Obiekt dokonuje swoistej przemiany w szaloną bestię w specyficznych momentach. Jednym z takich momentów jest pozostawienie obiektu samego. Kajtka umysł produkuje wówczas obrazy zemsty, krwi oraz znieczulicy. Bez opamiętania biega od okna do balkonu i poszukuje swojego stada, które go opuściło. Wydaje przy tym, nieodkodowane, jeszcze przez naukę, dźwięki. Główne pojęcia jednakże udało się ustalić po mimice twarzy oraz gestach. Co do terminów przezeń używanych – jest to jakaś forma sumeryjskiego oraz prahebrajskiego z akcentem aramejskim. Przytoczmy tutaj najważniejsze:

Ha…u h.AA.u RraPh Rraa.a.Ph Uuuu – „chyba kurwa nie laliście dzisiaj”

A.uuuuuuu A.uuuuuuu A.uuuuuuuuu – „Kurwa, Kurwa, Kurwa!”

Jego agresja wyładowywana jest, po tych traumatycznych przeżyciach, głównie na piłce kauczukowej. Potrafi też  niespodziewanie dla stada „zajebać” coś ze stołu, a także podczas wspólnych spacerów, dosłownie, „spierdolić” i wrócić po dwóch, trzech godzinach. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na fakt, iż histeria Cesarza nasila się przy bezpośrednim kontakcie z lokalnymi prostytutkami. Dla uduchowionej postaci (jaką jest bez wątpienia obiekt) niemożność realizacji najważniejszego zadania, wpisanego w księdze rodzaju: „idźcie i rozmnażajcie się”, uwarunkowuje frustrację i generuje, wymienione we wstępie, dewiacje seksualne.

Ulubione miejsca Kajtka w momentach ochujeniowych: wszędzie

Reasumując postać Kajtka „Cesarza” wymaga dalszych badań oraz nieustannej obserwacji. Na podstawie wysnutych wniosków zarysowuje się nam pewna hierarchia zależności, którymi można, według nas, manipulować. Po wprowadzeniu nowych czynników, prowadzących do ewentualnych zmian, będziemy mogli pewne hipotezy ugruntować inne natomiast odrzucić.

W planach kolejne badania:

„Rodzenie się Bestii. Dysfunkcjonalność postaci Kajtka podczas Sylwestra.”

„Czy Ketonal jest odpowiedzią? Cesarz Lodowiska.”

„Pieska depresja czyli emisja filmu Lassie vs kauczuk. Studium obserwacyjne.”

Dziękuję za poświęcony czas – Dr V 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: